Titulní stránka   ČESKÉ SDRUŽENÍ PRO TECHNICKÁ ZAŘÍZENÍ
  Agentura ČSTZ  

Středa, 29. května 2024  

  Titulní stránka

 
Vstup:
Jméno:
Heslo:
 
 
\Atmos"
\Honeywell"
REMS
\DRÄGER"
\Junkers"
\Vaillant"
\Regulus"
\Hutira"
Ostatní
Absolutní novinkou české firmy ATMOS je nový kotel na pelety D80 P o výkonu 80 kW vybavený hořákem ATMOS A85 s pneumatickým čištěním. Celý systém je vhodný pro komfortní vytápění bytových jednotek, menších průmyslových hal a provozoven dřevěnými peletami. V případě větších objektů je možné řadit několik kotlů vedle sebe do kaskády.
Stručný popis události
V ranních hodinách došlo k výbuchu plynu v obytném domě.
Obytný dům obsahuje nebytové prostory a 10 bytových jednotek. Výbuchem došlo k poškození bytů v přízemí, kdy byty mají poškozené zárubně, stavební konstrukce a zařízení v bytech. Byt č. 2 má v pokoji sesutý strop, který způsobil smrtelné zranění. Na chodbě mezi přízemím a 1. patrem byl výbuchem poškozen dřevěný rám včetně okolní stěny. V prvním patře byla zcela zničena čelní stěna do bytu č. 3 a č. 4. Byt č. 4 v prvním patře je poškozen výbuchem včetně stavebních konstrukcí a zařízení bytu.
V současnosti se v našem stavebnictví stále více prosazují tzv. nízkoenergetické nebo pasivní domy. Tyto stavby jsou projektovány tak, aby nedocházelo ke zbytečným únikům energií a tím se stávají takřka vzduchotěsnými. Na jedné straně získáme úsporu za energii, ale na straně druhé, díky kvalitní izolaci těsnících oken a dveří, zamezujeme přívodu čerstvého vzduchu infiltrací. V místnostech tak vznikají plísně a snadněji se množí mikroorganismy, bakterie a viry, které mohou způsobovat vážné zdravotní problémy.

Nejjednodušší způsob, jak se těmto problémům vyhnout, je větrání otevíráním oken či mikroventilace. Tento způsob provětrávání je však neekonomický a mnohdy i neúčinný. Modernější, energeticky úsporné a hygienické větrání je nucené větrání pomocí rekuperační jednotky.
Ve druhé polovině roku 2013 představila společnost VIADRUS a. s., svou novinku
z odvětví plynových kondenzačních kotlů. Jedná se o designový nástěnný kondenzační kotel s označením NAOS K4. Plynové kondenzační kotle jsou všeobecně u zákazníků velice oblíbené pro jejich vysokou účinnost, zároveň jsou nenáročné na obsluhu a mají nízké provozní náklady.
V posledním období se množí dotazy k problematice kontrol nepoužívaných - zrušených komínů a odvody spalin od plynových spotřebičů.
K této problematice sdělujeme stanovisko Českého sdružení pro technická zařízení:
Článek přináší informace o velmi netradičním kotli. Plynným palivem je zde vodík. Přestože se jedná o dosud málo rozšířenou technologii využívají k výrobě vodíku palivového článku, dá se předpokládat, že již v blízké budoucnosti nalezne své uplatnění, zejména pak v oblastech, které se potýkají s emisemi škodlivých plynů.
Plynové hadice jsou na domovních plynovodech běžným způsobem připojení, které má řadu nesporných výhod.
V článku jsou uvedeny informace o sortimentu jednoho z velkých českých výrobců.
Plynové hadice s otočnými koncovkami Řešením pro instalace, kde dochází k torzním pohybům na hadici např. vlivem manipulace se spotřebičem, jsou otočné koncovky.
nepřihlášen
  

  KATALOG FIREM  

Zařadit firmu do
KATALOGU FIREM
ZDARMA


|  reklama  |  © ČSTZ 2024  |  webmaster  |