Titulní stránka   ČESKÉ SDRUŽENÍ PRO TECHNICKÁ ZAŘÍZENÍ
  Agentura ČSTZ  

Neděle, 19. května 2024  

  Titulní stránka

 
Vstup:
Jméno:
Heslo:
 
 
\Atmos"
\Honeywell"
REMS
\DRÄGER"
\Junkers"
\Vaillant"
\Regulus"
\Hutira"
Novinky
Je možný odvod spalin boční stěnou nad úrovní střechy (viz obrázek)? Kominík tvrdí, že ne, protože je to v rozporu s normou, a požaduje úpravu.
Je nutno odvod spalin upravovat, když plynový kotel funguje již řadu let bez problémů?
Odborné stanovisko naleznete zde>>>


Může se kotel po výpadku elektrické energie uvést do provozu samočinně, nebo je nutný zásah obsluhy?
V naší kotelně s kotli Wolf CGB 100 se po obnovení dodávky elektrické energie neobnovuje provoz kotlů, a proto je musí znovuuvádět do provozu obsluha.
Revizní technik uvedl ve zprávě o provozní revizi plynového zařízení jako závadu, že stoupačky nejsou na prostupu podlažími opatřeny ochrannými trubkami, jak požadovala tehdy platná ČSN 386441 z 15.12.1980 a jak požadují i současně platné předpisy (ČSN EN 1775 a TPG 704 01). V návrhu na opatření uvádí, aby byly dodatečně instalovány chybějící ochranné trubky.
Je tento návrh opodstatněný?
Jubilejní, v pořadí již 20. ročník tohoto školení se uskuteční tradičně v prostorách hotelu Černigov v Hradci Králové ve dnech 26. - 27. března 2019.
Pro připojení plynové varné desky v kuchyni v panelákovém bytě jsem použil hadici o délce 200 cm, a to s ohledem na vzdálenost varné desky od uzávěru, instalovaného rovněž v kuchyni.
Revizní technik tvrdí, že hadice smí být maximálně 150 cm dlouhá.
Má revizní technik pravdu?
Je možno umístit v plynové kotelně jednoduchou tlakovou stanici s LPG?
Jedná se o kotelnu se třemi parními kotli s jmenovitým výkonem 50 t páry za hodinu s nejvyšším dovoleným tlakem páry 37 barů a teplotou páry 445 °C, tepelný výkon 37,6 MW. Palivem je uhelný prach v kombinaci se degazačním plynem, který se používá pro zapálení a stabilizaci hoření výkonových uhelných práškových hořáků. Nejvyšší provozní tlak degazačního plynu je 60 kPa Stabilizační plynové hořáky mají výkon 5 MW. Podle definice v čl. 3.3 ČSN 07 0703 jde o kotelnu se zařízením na plynná paliva. Důvodem pro zamýšlené umístění jednoduché tlakové stanice LPG v kotelně je skutečnost, že degazační plyn má značně proměnlivou výhřevnost, což přináší problémy při zapalování vlastních stabilizačních plynových hořáku. Jako zdroj LPG budou dvě láhve s náplní jedné láhve 10 kg. Láhve budou umístěny v plechové skříni u obvodové stěny kotelny v podlaží hořáků, nacházejícím se 13 m nad úrovní terénu. Větrání jednoduché tlakové stanice bude přes stěnu kotelny do venkovního prostoru (trvale větraný prostor). Z tlakové stanice bude proveden v kotelně rozvod PB v délce cca 60 m k jednotlivým hořákům všech tří kotlů. Podle čl. 4.1.1.3, písmeno i), TPG 402 01 část III nesmějí být láhve s LPG umísťovány v kotelnách podle ČSN 07 0703. Podle čl. 4.1.3.3, TPG 402 01 část III se v provozních objektech může instalovat nezbytný počet provozních lahví do 15 kg náplně, a to v jednoduchých stanicích, včetně dalších dvou zásobních lahví.
Dotaz: Lze umístit jednoduchou tlakovou stanici s LPG v uvedené kotelně, případně za jakých podmínek?
Jak by se měla provádět provozní revize domovního plynovodu pod omítkou? Podle mého názoru by měla revize proběhnout takto: zavřít HUP, vyzkoušet těsnost rozvodu zkouškou provozuschopnosti a vyhodnotit podle grafu v TPG 70401.
Když toto navrhnu majiteli bytového domu, okamžitě vezme někoho jiného.
 
(6/36)
nepřihlášen
  

  KATALOG FIREM  

Zařadit firmu do
KATALOGU FIREM
ZDARMA


|  reklama  |  © ČSTZ 2024  |  webmaster  |